Co se právě děje

Ulice lidem? Někdy příště…

Měl to být majstrštyk Matěje Hollana jako náměstka dopravy. Rezidentní parkování, které mimochodem za jiných podmínek připravovalo už minulé vedení města, mělo vyhnat auta z centra Brna a zajistit parkovací místa rezidentům. Ale poněkud se to celé zkomplikovalo.

Odpustím si komentáře ke kvalitě celé koncepce, ostatně za vše mluví fakt, že město postupně upouštělo od slibu, že systém letos před prázdninami spustí. Upouštělo, upouštělo, až slib vypustilo. A vypadá to, že nejen pro letošek, podle náměstka se projekt musí "ještě dál připravovat".

Ministerstvo dopravy to vidí trošku jinak a odmítlo na něj dát peníze. Důvod je úsměvný – město prý neprokázalo, že systém bude fungovat, jinými slovy: je špatně nachystaný. Dokonce i radnice Brna-středu v tom celém nějak tápe. Prý od magistrátu nedostala dostatečné informace k jeho zavedení. Asi spolu kluci po hospodách probírají důležitější témata. Nebo se Matějovi při divokých služebních jízdách život v autě zalíbil? Snad to svým ekologicky smýšlejícím přátelům dokáže vysvětlit.

Každopádně to nyní vypadá, že současné vedení města rezidentní parkování nechá až na další volební období. Bude to tak určitě jedno z předvolebních témat komunálních voleb. Znovu. Ve všem špatném je ale i něco dobré. Nabízí se příležitost celý systém ještě změnit a koncipovat tak, aby dával smysl a mohl skutečně fungovat.