Co se právě děje

Prodáme Novou radnici?

Vedení města tři měsíce před koncem svého funkčního období přichází s myšlenkou sjednocení všech magistrátních objektů a agend do jedné budovy. Myšlenka to není nová, ovšem současná koalice pod vedením primátora Vokřála ji zasazuje do vskutku inovativního rámce. Rozhodla se dokončit nerealizovaný projekt CD paláce za budovou magistrátu na Malinovského náměstí a přestat využívat objekt Nové radnice.

Co s ním bude?

Rozebírat konkrétní aspekty výstavby Centrálního objektu magistrátních služeb (COMS) teď nemá příliš význam. Kontury jsou nejasné, podklady neúplné a situace značně problematická. Na názor ostatně máme čas do zářijového zastupitelstva, pokud tedy včas dostaneme dnes chybějící posudky, povolení, ocenění a další podklady. Chtěl bych se ale krátce zastavit nad myšlenkou celého záměru. Představme si, že palác za 2 miliardy stojí a sestěhovávají se do něj všechny služby a agendy magistrátních činností včetně vedení města…

 

Tento přesun nechává (kromě dalších) nevyužitý komplex Nové radnice, dokonce se už od začátku počítá s prodejem nepotřebné Husovy 12. Samotná Nová radnice je od tohoto okamžiku využívána pouze k reprezentačním účelům a jednou měsíčně pro zasedání zastupitelstva. Život ve skvostném historickém areálu umírá, akcí se tam koná stále méně a město Brno záhy stojí před rozhodnutím. Rekonstruovat? Prodat? Nebo zase za něco vyměnit? 

 

Jedná se o promyšlený plán nebo o další neobratný, narychlo vyrobený pokus o “správu” městských majetků? Počkejme si, co přinese budoucnost a argumentace vedení města. Dnes jsem, ač mi myšlenka COMS rozhodně není cizí, na Zastupitelstvu města Brna hlasoval proti.