Co se právě děje

Červené klobouky zaplavují Brno

V polovině srpna přibyla do rozvíjejícího se technologického parku v areálu pod Palackého vrchem další budova. Celosvětový IT gigant, společnost Red Hat, v ní zaměstná 350 lidí.

Brněnská pobočka, která v Technologickém parku působí od roku 2006, tam zprovoznila už třetí budovu a je tak největším vývojovým centrem firmy na světě. Společnost, která své jméno získala podle červené baseballové čepice svého zakladatele, v Brně zaměstnává nejvíce lidí hned po svém americkém sídle.

Celkem dá práci tisícovce lidí a je důkazem toho, že světové IT špičky si Brno oblíbily. Láká je třeba i možnost spolupráce s řadou kvalitních univerzit, což se týká zejména firem působících právě v technologickém parku sousedícím přímo s brněnskou VUT.

Právě studenti vysokých škol pak mnohdy najdou svoji první práci na stejném místě, kde studovali a kde už mnohdy působili na praxi při škole.

Svoji troškou do mlýna k vábení firem bezesporu přispívá i samotné město Brno, které je spoluvlastníkem Technologického parku Brno. Snaží se dělat vše pro to, aby na těchto téměř dvaceti hektarech průmyslové zóny našli působiště silní investoři, kteří podpoří rozvoj města. A především nastavuje takové podmínky, aby se silným hráčům na trhu vyplatila dlouhodobá spolupráce s Brnem.

Věřím, že podobně silné partnery, jako je Red Hat, se městu bude dařit oslovovat i nadále. Příslibem pro ně můžou být třeba taková jména, jako IBM, FEI, Motorola, Vodafone nebo Silicon Graphics, která už v parku působí.