Co se právě děje

Bitva s operátory – sebeprezentace nebo pošetilost?

Když radnice Brno-střed vyhlásila tendr na mobilního operátora pro občany městské části, pobaveně jsem sledoval, kam až může zajít ambicióznost a touha po sebeprezentaci některých komunálních politiků.

Považoval jsem to za chytrou taškařici, kdy mládenci z Žít Brno věšeli občanům bulíky na nos a stylizovali se do role bijců nenasytných operátorů. Bylo přece jasné, že do takto vypsané soutěže se žádný velký hráč nepřihlásí. Proč by to také kdo dělal? Ze strachu ze Svatopluka Bartíka? To asi ne, na takové společnosti už je Bartík malý bubák. 

Skandální není ani tak to, že na svoji siláckou mediální sebeprezentaci užilo vedení radnice 121.000 Kč z veřejných prostředků, ale to, že celý ten humbuk snad mysleli vážně. Usuzuji tak z obsahu objednávky mediálních služeb vůči Taktiq Communications. Dobrá tedy, pokud by vláda vyhlásila soutěž na mobilního operátora pro občany České republiky a uvolnila na mediální podporu svého záměru přiměřených 15.000.000 korun, mělo by to fungovat stejně, jak to vymysleli na Brno-středu, ale prospěch bychom z toho měli všichni. Všeho nechávám a jdu volat Slávkovi, že ho to nenapadlo samotného…