Co se právě děje

30. 1.
2017

Příběh atletické haly aneb potřebujeme další Jaltu?

Jedním ze zatím nesplněných cílů současného vedení města je vznik nové atletické haly v blízkosti bohunického kampusu. Chybí však asi to nejdůležitější – pozemky, na kterých by měla hala stát. Brno je chce vyměnit za jiný svůj majetek. Zbytečně ale tahá za kratší provaz.

3. 1.
2017

Rok 2016 nám ukázal záda

Rok 2016 je minulostí a my stojíme na prahu nového, s letopočtem zakončeným sedmičkou. Ta je pro mnohé číslem šťastným, mohl by nás tedy čekat rok lepší, než byl ten uplynulý. Nebyl to rok jednoduchý a možná právě proto se mi vryje do paměti více, než roky snadné. Ale pěkně popořadě.

24. 11.
2016

TZ: Zdravý rozum zvítězil. Školky zůstanou samostatné

Zastupitelé Brna-jihu na včerejším mimořádném jednání vyvolaném ČSSD zrušili původní plán na sloučení tamních mateřských škol pod jednu organizaci. Ukázalo se tak, že tento projekt byl nekoncepční, nedotažený a především neopodstatněný.

31. 10.
2016

TZ: Radnice Brna-jihu chce obejít školský zákon

Děti jako rukojmí si plánuje vzít vedení městské části Brno-jih při svém pokusu narušit integritu tamních mateřských školek. Kvůli nekvalitně připravenému, s nikým nekonzultovnanému a narychlo prosazenému projektu se do čela školek mohou dostat lidé, kteří s jejich vedením nemají žádné zkušenosti. Vybírat je totiž bude komise městské části, bez nutné účasti odborníků ze školského odboru a školní inspekce. Koalice se tímto způsobem snaží obejít školský zákon.

4. 10.
2015

Zpráva z Twitteru 4.10.2015 06:45

Desatero "Jak ochránit velké primáty" v brněnské ZOO má strhující závěr. Desáté přikázání stojí za pozornost. http://t.co/0C4rSoNjdj

3. 9.
2015

Brno prý začínají ovládat Zelení a Žít Brno

Jak koaliční strany například přitlačili primátora k podpoře uprchlíků jste se mohli dočíst v rozhovoru zveřejněném 9. srpna 2015 na zpravodajském serveru Parlamentní listy, který uvádím níže.

8. 2.
2015

Koalice neví co s privatizací

Tápání koalice po ukvapeném pozastavení privatizace bytových domů připomíná útrapy polární výpravy Čecha Karla Němce.

5. 2.
2015

Tak nám zastavili privatizaci...

Stanovisko k rozhodnutí nového vedení města Brna pozastavit probíhající privatizaci bytových domů.

3. 2.
2015

Stanovisko klubu zastupitelů za ČSSD k prodeji městských bytových domů

Na žádost náměstkyně primátora Kláry Liptákové jsme rádi vypracovali oficiální stanovisko k pozastavení privatizace.

2. 2.
2015

Referendem proti odsunu nádraží - ústavní stížností proti odsunu referenda

Posunutí referenda o poloze ŽUB o dva roky považujeme za nelegální, proto jsme podali ústavní stížnost.

14. 10.
2014

Vina brněnské ČSSD

Sledováním sdělovacích prostředků snadno nabudete dojmu, že největším trablem Brna je sociální demokracie a pokud se ji podaří eliminovat, všechny problémy města se pak snadno vyřeší.

27. 9.
2014

On-line rozhovor v Rovnosti

Tento týden jsem odpovídal on-line čtenářům Brněnského deníku Rovnost. Zajímala je například plánovaná výstavba domů s pečovatelskou službou, ale i věčný problém s prostorem před brněnským vlakovým nádražím. Zde najdete redakčně upravený přepis celého rozhovoru:

16. 8.
2014

Červené klobouky zaplavují Brno

V polovině srpna přibyla do rozvíjejícího se technologického parku v areálu pod Palackého vrchem další budova. Celosvětový IT gigant, společnost Red Hat, v ní zaměstná 350 lidí.

11. 7.
2014

Rekonstrukcí Bratislavské 60 o dům blíže k dobré adrese

Ve čtvrtek 10. července město oficiálně dokončilo opravu už osmého bytového domu v takzvané vyloučené lokalitě. Pokračuje se tak v proměně území v okolí Bratislavské a Francouzské ulice, mnohými označovaném jako brněnský Bronx. Věřím, že toto pojmenování jednou bude minulostí.

18. 6.
2014

Proč jsem hlasoval pro Aktualizaci

Odpověď na prostý dotaz občana

14. 4.
2014

Fakta k Amazonu

Minimálně od ledna tohoto roku čeří hladinu rybníčku brněnské komunální politiky spor o Amazon.