Co se právě děje

18. 4.
2019

Projekt Družstevní bydlení

Přes 700 lidí projevilo zájem o družstevní bydlení v Brně a podalo na radnici přihlášku. Město s lidmi založí družstvo, které si vezme hypotéku na stavbu domu s byty na městském pozemku. Po jejím splacení město z družstva vystoupí a byty zůstanou lidem.

6. 9.
2018

Na kus řeči s Oliverem

Navštivte jednu z našich předvolebních debat "Na kus řeči s Oliverem", debatu kandidátů na primátora nebo Oliverův oranžový expres, folkový koncert, na který jste všichni srdečně zváni.

13. 8.
2018

Systém rezidentního parkování není připravený. Zastavte ho, dokud je čas!

V centru Brna bude spuštěno rezidentní parkování. Po opakovaném odkládání jeho zavedení a matení veřejnosti se nyní kvůli blížícím komunálním volbám kvapně chystá jeho spuštění k 1. září.

19. 6.
2018

Prodáme Novou radnici?

Vedení města tři měsíce před koncem svého funkčního období přichází s myšlenkou sjednocení všech magistrátních objektů a agend do jedné budovy. Myšlenka to není nová, ovšem současná koalice pod vedením primátora Vokřála ji zasazuje do vskutku inovativního rámce. Rozhodla se dokončit nerealizovaný projekt CD paláce za budovou magistrátu na Malinovského náměstí a přestat využívat objekt Nové radnice. Co s ním bude?

26. 4.
2018

Osvobození Brna

Dnes si připomínáme 73. výročí osvobození Brna od německých okupantů. Při pietním aktu na Ústředním hřbitově jsme kyticí uctili památku padlých Čechů a Moravanů, vojáků Rudé armády a Rumunské královské armády. Děkujeme za svobodu, važme si jí.

30. 1.
2018

Fakta ke kauze Ponava

Snaha o vypořádání vlastnických vztahů v lokalitě Za Lužánkami již nějaký čas vyvolává v našem městě silné emoce. Jedná se o velmi složitou majetkovou kauzu, kterou provází mnoho polopravd a mýtů. Jde o dědictví překotného budování kapitalismu v 90. letech minulého století. Chyby, které se tenkrát staly, se dnes jen těžko napravují. Nabízím to nejdůležitější, co by měl o kauze vědět ten, kdo jí chce porozumět nebo o ní bude někdy rozhodovat. Moje snaha o co nejstručnější text musela vést nutně ke zjednodušení, nikoliv však ke zkreslení. Vše, co uvádím, vychází z podkladů, které lze doložit.

29. 1.
2018

Jak se hazard dostal zpět do Brna

Až do léta minulého roku uplatňovalo město Brno vůči hazardu prakticky nulovou toleranci. V platnosti byla obecně závazná vyhláška z dob ČSSD (OZV č. 1/2014), která připouštěla pouze hraní binga, sázkových her v kasinu a karetních turnajů, a to v městských částech Jehnice, Komín, sever a Útěchov. Fakticky ale na území těchto MČ žádné z vyjmenovaných her povoleny nebyly.

13. 1.
2018

Nehybné nádraží hýbe Brnem

O přesunu nádraží se mluví v Brně už celé jedno století. A ačkoliv se samo nepohnulo ani o píď, Brnem hýbe zejména v posledních letech dokonale. Hýbe náladami cestujících, hýbe emocemi dopravních odborníků a hýbe žlučí současného vedení města, zejména pak té části, která vidí svět zeleně.

13. 11.
2017

Stanovisko ke zrušení členství Jakuba Patočky v ČSSD

Delegáti městské konference 11.11.2017 po řádné rozpravě rozhodli o zrušení členství Jakuba Patočky v poměru 101 delegátů PRO a 13 delegátů PROTI.